İndirim!

Casio MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesi 12 Haneli

48,99

 • Marka Casio
  Model MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesi
  Ölçüler 147×106.5×29 mm
  Ağırlık 115 gram
  Enerji kaynağı Pil + Güneş enerjisi
  Hane Sayısı 12
  Hafıza Bağımsız
Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

 • Casio ülkemizde uzun yıllardan beri kaliteli ürünler satan önemli bir firmadır. Bu ürünlerden bir tanesi de hesap makinesidir. Hesap makineleri bizlerin hayatında özellikle ofis ve çalışma hayatında çok fazla kullanılmaktadır. Casio markası da bu konuda MX-12B masa tipi hesap makinesi modeli ile hizmet vermektedir. Bu model, birçok özelliğe sahip bir üründür.

  Bu özelliklerin en başında ürünün ergonomik tasarımı gelmektedir. Ürün, masa için çok uyumlu bir yapıya sahip olsa da elle kullanım için de uygun bir yapıdadır. Bu ergonomik yapıda olması sebebi ile hesap makinesi özellikle sık ihtiyaç duyulan işletmeler için uygun bir cihazdır.

  Ürün enerji kaynağı olarak hem pil hem de güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Gündüz vakitlerinde aldığı güneş enerjisini kullanan cihaz güneş olmadığı zamanda ise enerjisini pilden almaktadır. 2 seçeneğe sahip olması ile ürün hem enerji tasarrufu sağlamakta hem de kullanım kolaylığı yaratmaktadır.

  Ürün geniş tuşları ve uygun büyüklükte ekranı ile işlemlerinizi kolayca yapmanızda sizlere yardımcı olur. Makine günlük kullanımdaki zam ve oran hesaplama gibi işlemleri başarılı bir şekilde yapabilir. 0 tuşunun uygun bir alanda konumlandırılması sayesinde de hızlı işlemler yapabilirsiniz. Bunun yanında kuvvetli ara belleği sayesinde hızlı girişlerde herhangi bir bilgi kaybı yaşatmaz. 12 hane sayısına kadar işlem yapılan hesap makinesi günlük klasik hesaplamalar için çok uygun bir makinedir.

  Ürünün genel özellikleri;

  Marka Casio
  Model MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesi
  Ölçüler 147×106.5×29 mm
  Ağırlık 115 gram
  Enerji kaynağı Pil + Güneş enerjisi
  Hane Sayısı 12
  Hafıza Bağımsız

  Ürün kaliteli ve sağlam dış yapısı ile kırılmalara karşı dayanıklıdır. Uygun bir fiyata avansas.com üzerinden satılmaktadır. Ofislerinizin her türlü ihtiyacını karşılayan Avansas sizler için en güvenilir markasının kaliteli hesap makinesini sizlere sunmaktadır. Ürüne ulaşmak için yapmanız gereken tek şey ise siteye girip ürünü sepetine eklemek. Ürün en uygun fiyatı ile siz değerli alıcılarını beklemektedir.

  Casio MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesinin Fonksiyonları Nelerdir?

  Ürün birçok fonksiyona sahiptir. Bunların en başında çift enerji kaynağı gelmektedir. Güneş enerjisini kullanarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu da pilin ömrünü artırmaktadır.

  Bir diğer fonksiyonu ise yumuşak ve iyi dizayn edilmiş tuşlarıdır. Ürünün tuşlarının yumuşak olması günlük kullanımda kolaylık sağlamaktadır.

  Birçok hesap makinesinde geri silme tuşu bulunmamaktadır. Siz ne kadar uzun bir işlem yaparsanız yapın yanlış bir şey yazdığınızda silme şansınız bulunmaz ama Casio MX-12B ile yaptığınız hataları silebilir ve işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Ürün üzerinden düzenli oran hesaplamalarını herhangi bir yanlışlık olmadan yapabilirsiniz. Bunun yanında iş yerlerinizdeki zam oranlarını da bu hesap makinesi ile saniyeler içinde yapabilirsiniz.

  Casio MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesinde Tuşların Büyük Olmasının Önemi Nedir?

  Hesap makinesi kullanan kişiler genellikle hızlı işlem yapmak isterler. Özellikle kasa hesabı tutan kişilerin bu konuda hızlı olmaları gerekir. Ancak hesap makinelerinin tuşları küçük oldukları zaman işlem yapan kişiler genellikle bu hızla beraber hatalı işlem de yaparlar. Casio MX-12B’nin ise bu hata payını azaltmak için tuşları büyük ve yumuşaktır. Ürün kullanıcıları tuşlarının bu boyutlarının kullanıma çok uygun olduğunu belirtmişlerdir.

  Tuşlar büyük boyutlarda olmasına rağmen herhangi bir takılma problemi yaşanmaz. Rahat bir kullanım sağlayan tuşlar yumuşak temaslarınızda bile rahatlıkla hareket eder.

  Casio MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesinin Pil Ömrü Uzun Mudur?

  Casio MX-12B, piyasada bulunan hesap makineleri ile karşılaştırıldığında pil ömrü en uzun hesap makineleri arasında yer almaktadır. Çünkü makine uygun bulduğu her güneş ışığında enerjisini güneş enerjisinden karşılamaktadır. Bu sayede makinede bulunan pilin ömrü uzamaktadır.

  Casio MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesinin Ekranı Geniş Midir?

  Ürün çok ergonomik bir yapıda üretilmiştir. Birçok hesap makinesi tuşları ile ekranları arasında bir uyum sağlayamadıkları için güzel bir görünüme sahip değildir. Ancak Casio MX-12B geniş ekranı ve bu ekrana uygun tuşları ile çok hoş bir görünüme sahiptir. Geniş ekranının bir diğer faydası ise yapılan işlemin daha kolay görünmesini sağlamakta ve hata payını azaltmaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Casio MX-12B Masa Tipi Hesap Makinesi 12 Haneli” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir